Par uztura bagātinātājiem
Uztura bagātinātāju nozīme
Mūsdienu cilvēka ritms ir ļoti saspringts, it sevišķi lielpilsētas iedzīvotājam. Veselība bieži sāk klibot un mēs arvien biežāk dodamies uz aptieku. Un ko mēs redzam aptiekās – daudz krāsainu kastīšu ar labiem vārdiem, ka, lietojot to vai citu preparātu, Jūs kļūsiet ļoti vesels. Vai tā ir? Kas ir uztura bagātinātāji? Ar ko tie atšķiras no zāļu līdzekļiem? Kāpēc tos jālieto? Un ko sagaidīt, tos lietojot?
Uztura bagātinātājs jau pašā tā nosaukumā pasaka to, ka tas papildina mūsu uzturu, bet neaizvieto. Bet, ja uzturs ir pilnvērtīgs, kā daudzi domā, tad tos var nelietot? Nē! Jo uztura bagātinātājiem ir īpaša loma cilvēku dzīvē un veselības stiprināšanā. Veselīgs uzturs vēl nenozīmē visu. Mēs aizmirstam, ka jau ģenētiski mums ir noteikta predispozīcija uz noteiktām slimībām. Dažādi kaitīgie faktori iedarbojas uz mūsu organismu katru dienu (mainīgie laika apstākļi, lielpilsētas gaiss, dzīves saspringtais ritms u.c.). Daudziem cilvēkiem veselību ietekmē darba raksturs (arī sēdošs darbs pie datora negatīvi ietekmē veselību), jau esošās hroniskās saslimšanas un periodiska slimošana ar dažādām kaitēm, organisma aizsargreakciju vai imūnsistēmas aktivitātes samazināšanās, stress, pārdzīvojumi.
Uztura bagātinātāji nav medikamenti, bet tie tomēr var līdzēt mūsu organisma atveseļošanās procesā, kā arī kalpo kā profilaktisks līdzeklis. Savlaicīgi lietoti uztura bagātinātāji var būt kā profilakse pret gripu, saaukstēšanus un citām saslimšanām. Tā kā uztura bagātinātāji nav ārstējošs medikaments, slimības laikā to lietošana nesniegs rezultātus, kurus var sniegt medikamenti, taču, ja lietošana uzsākta savlaicīgi, no slimības var izdoties izvairīties.
Uztura bagātinātājus jālieto tad, kad ir zināma slodze vai risks uz noteiktu orgānu vai orgānu sistēmu, piemēram, cilvēkiem, kas strādā pie datora, periodiski jālieto acu vitamīni, jo šiem cilvēkiem acis ir ļoti noslogotas. Kad cilvēks lieto antibiotikas, viņam būtu ieteicams lietot pienskābās baktērijas saturošus uztura bagātinātājus, citādi var ieilgt disbakterioze. Tiem, kas sporto vai dara fiziski smagu darbu, ir būtu jālieto uztura bagātinātāji kaulu un locītavu veselībai, citādi osteoartroze izveidosies dažus gadus ātrāk, kad vēl esat jauns, un sāpes pavadīs katru Jūsu kustību. Ja vecākiem ģimenē ir bijušas sirds-asinsvadu saslimšanas, tad jau šodien periodiski lietojiet preparātus sirds-asinsvadu veselībai. Bet ja Jūs jau esat saslimis, tad obligāti paralēli ārstēšanai lietojiet attiecīgos uztura bagātinātājus, jo tie paātrina izveseļošanās procesu.
Uztura bagātinātājs nav zāļu līdzeklis, bet tā lietošana noteiktas slimības profilaksē, kad organisms atrodas kaitīgo faktoru ietekmē, var efektīvi palīdzēt organismam nesaslimt vai aizkavēt šo slimību uz vēlākiem gadiem, tādējādi pagarinot cilvēka veselīgo jaunību. Galvenais nosacījums uztura bagātinātāju lietošanā ir to pareiza izvēlēšanās atbilstoši veselības stāvoklim un dzīvesveidam. Visus atbilstošos padomus, ko un kad lietot, Jums sniegs zinošs farmaceits katrā aptiekā. Atliek tikai pajautāt. Lietojot uztura bagātinātājus savlaicīgi, mēs sevi pasargājām no iespējas saslimt. Tāpēc domājiet par savu veselību jau šodien!
UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU